Picture
    Have you guys ever figured out what the better buy of Mt. Dew was? I don't know maybe the store is ripping you off! Let's say you bought a pack of Mt. Dew at the store today. The last time I checked it was $12.99 per pack. The litter of Mt. Dew is $5.99. Am I the only one who wants to know which one I should buy the next time I walk in a store and buy Mt. Dew? Well I'm going to tell you the whole process. 
     In order to find out which is the better you will need to know how much you are going to buy. For example you have to know if your going to buy 1 or 2 packs of Mt. Dew. You would also have to know how many ounces are in on bottle that come in packs and figure out how many of those bottles does it take to have a litter. 

 


02/01/2013 9:52am

Well, I like the first paragraph because you are telling us about why you should check for the price and all, but the second paragraph needs more details, and it needs to be finished. Other than that I loved this paragraph

Reply



Leave a Reply.